Πρωτάθλημα Σωματικής Διάπλασης: Την πρώτη θέση στην κατηγορία 80kg για τον Πυροσβέστη Σωκράτη Κουκούλη

Ο Πρωταθλητής Σωματικής Διάπλασης Ελλάδος και 6ος στο παγκόσμιο είναι Πυροσβέστης και σβήνει φωτιές.. στη Λάρισα.

image

Πρωταθλητής Ελλάδος για 7η φορά και 6ος στο παγκόσμιο Grand Prix Amateur Olympia αναδείχθηκε ο Πυροσβέστης Σωκράτης Κουκούλης, αθλητής του Συλλόγου “Διάπλαση Λάρισας” που υπηρετεί στον 1ο Πυροσβεστικό Σταθμό Λάρισας.
Ο Πυροσβέστης Σωκράτης Κουκούλης
κατέλαβε την πρώτη θέση στην κατηγορία -80 κιλων, στο 29ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σωματικής Διάπλασης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Σωματικής Διάπλασης (ΕΟΣΔ IFBB) που διεξήχθη την Κυριακή (05/07) στο νέο κλειστό γήπεδο μπάσκετ Μελλισίων .

image

Μία εβδομάδα αργότερα, ο αθλητής συμμετείχε στο Διεθνές Grand Prix Amateur Olympia που διεξήχθη στη Μαρμπέλα της Ισπανίας, όπου και κατέκτησε την 6η θέση ανάμεσα σε 12 αθλητές, σε έναν αγώνα υψηλού επιπέδου.