Κλειστό Αγίου Θωμά: Δακρυγόνα και προσωρινή διακοπή στο Volley League, ΠΑΟ ΟΣΦΠ

Επεισόδια στο ντέρμπι της Volley League μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Στη διάρκεια του αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό για την Volley League των ανδρών στο κλειστό του Αγίου Θωμά, με το σκορ στο 5-3 υπέρ των «πρασίνων» στο πρώτο σετ της αναμέτρησης, οργανωμένοι οπαδοί του Παναθηναϊκού επιχείρησαν να εισέλθουν μαζικά, χωρίς εισιτήριο στο γήπεδο. Επικράτησε ένταση ενώ οι Αστυνομικοί που είχαν διατεθεί σε Μέτρα Τάξης προκειμένου να τους αποτρέψουν εκαναν χρήση χημικών. Ο διαιτητής αποφάσισε να διακοπτεί προσωρινά την αναμέτρηση και τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια.

Μετά από διαβουλεύσεις για περίπου 15 λεπτά οι παίκτες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο και η αναμέτρηση συνεχίστηκε κανονικά.